O AMC

Akademia Małego Człowieka istnieje od 2001 roku.

Jesteśmy przyjaciółmi.Początkowo nasza warszawska placówka-matka działała jako ciesząca się dużym powodzeniem szkoła językowa dla dzieci i młodzieży z filiami na Bielanach, Bemowie, Woli, w Łomiankach, Błoniu i Legionowie.

Od roku 2004 rozszerzyliśmy działalność o opiekę przedszkolną dla dzieci z Łomianek.

We wrześniu 2008 roku zbudowaliśmy w Warszawie przedszkole dla dzieci z Bielan i Bemowa.

W 2009 otworzyliśmy nowe placówki AMC w Łomiankach i Błoniu.

Gwarancją jakości kształcenia we wszystkich placówkach AMC jest nasze ponad czternastoletnie doświadczenie w edukacji dzieci i młodzieży oraz stała współpraca z zespołem specjalistów wszystkich dziedzin nauczania początkowego i wczesnoszkolnego. Uczestniczą oni w doborze podręczników i metod pracy z dziećmi, pełnią funkcję doradczą w Radach Programowych przedszkoli AMC.

Wysoki poziom nauczania języka angielskiego sprawił, że w AMC od kilku lat z sukcesem przeprowadzamy międzynarodowe egzaminy Cambridge Young Learners.

Przedszkola AMC mieszczą się w nowych budynkach o wysokim standardzie i spełniają wszystkie normy dotyczące placówek niepublicznych. Położone są w bezpiecznej okolicy z dala od ruchliwych ulic, otoczone zielenią, posiadają własne ogrody wyposażone w atestowane zabawki. Sale są widne, kolorowe i przestronne, wyposażone w atestowane podłogi, wykładziny, meble oraz dystrybutory wody źródlanej. Krzesła i stoliki dostosowano do wzrostu i wieku dzieci. Zabawki ekologiczne, drewniane klocki, puzzle, układanki, teatrzyki, stemple, klocki LEGO i GLOTTO, gry LOGICO i PUS rozwijające zdolności logicznego myślenia, kreatywność i motorykę rąk oraz profesjonalne pomoce sprawiają, że zabawa w przedszkolu AMC staje się nauką i przyjemnością.

Jako placówki promujące ekologię i zdrowy styl życia, przykładamy szczególną uwagę do jakości posiłków z naszej kuchni. Dbamy o to, aby były one prawidłowo zbilansowane oraz przygotowywane z naturalnych produktów, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Unikamy konserwantów i sztucznych komponentów. Realizujemy również, indywidualne wymogi związane z dietą. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w opiece nad alergikami.  Jesteśmy partnerem programu „ 5 porcji świeżych warzyw, owoców lub soku”.

Do grona zadowolonych klientów możemy zaliczyć już ponad 1000 uczniów i absolwentów, a także ich rodziców i dziadków.

  • Do Akademii Małego Człowieka przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.
  • Dzieci podzielone są na grupy: maluszki, średniaki, starszaki i zerówka.
  • Każdą z grup zajmują się dwie nauczycielki, a zerówką jedna.
  • Dodatkową opiekę zapewniamy podczas posiłków i wyjść.
  • Umożliwiamy chętnym rodzicom lub opiekunom przebywanie w AMC przez pierwsze dni pobytu dziecka, w celu złagodzenia stresu związanego z okresem adaptacyjnym.

 

Click to play this Smilebox invite
Create your own invite - Powered by Smilebox
Free invite card customized with Smilebox

© Akademia Małego Człowieka 2009-2011 | design HYPE4 - projektowanie graficzne | Responsywne strony internetowe